Noc s Andersenem 2021 - venkovní HRA

1.6.2021
K dnešnímu dni se v soutěži o Noc s Andersenem 2021 v knihovně pročetlo do cíle 21 čtenářů. Čtecí soutěž se definitivně uzavřela 31.5. Těm, kteří si velké dobrodružství v knihovně zasloužili (přečetli správný počet knih), byly (vzhledem k nejisté hygienické situaci) tentokrát výjimečně rozdány manuály k venkovní hře Záhada hlavolamu

JAK HRÁT?

K nalezení úkolů vám pomůže tzv. stínadelský zápisník. Ale nebude to zas tak jednoduché. Místa v něm jsou označena jen nepřímo: ulicí, náměstím apod., ale dál už musíš pátrat sám. Nezapomeňte se koukat nejen před, ale i pod a nad sebe.

U každého místa najdeš v zápisníku úryvek z knih Jaroslava Foglara, popis a hlavně úkol. V něm ti vždy vyjde nějaké číslo nebo písmeno, které si pečlivě zapiš do tabulky na poslední straně zápisníku.

S sebou do „Stínadel“ si vezmi herní zápisník, tužku, baterku a mapu „Stínadel“. Velmi DOPORUČUJEME si trasu v mapě promyslet doma a poradit se s rodiči!

Stínadla jsou plná nástrah, a kdo nechce čelit nástrahám sám, může si s sebou na výpravu vzít pomocníka (menším dětem pro snazší zvládnutí doporučujeme staršího sourozence nebo rodiče).

Kdy mohu hrát?

Kdykoli od 1. 6. 2021 do 6. 6. 2021. Samozřejmě pravý stínadelský čas nastává až s večerním soumrakem :-), ale to už necháme na tobě.

Mohu hrát, i když jsem nečetl knihy o Stínadlech?

Ano, je to možné, i když něčemu budeš asi méně rozumět. Proto je lepší knihy si dopředu přečíst a nebo je poslechnout jako audio knihu.

Knihy, komiksové příběhy i audioknihy si můžete vypůjčit v městské knihovně. Jejich dostupnost si zkontrolujte v online katalogu na internetu:

katalog.dolni-bousov.cz.