2013/2014 - LOVCI PEREL

Čtenářská soutěž je uzavřena

31.3.2014
Do 4. ročníku soutěže o Noc s Andersenem v dolnobousovské knihovně zapojilo rekordních 87 Lovců perel a společnými silami vylovili celkem 752 perlorodek! (chápejte ve smyslu přečetli 752 soutěžních knih).  Gratulujeme všem lovcům perel.
Kdo byl nejúspěšnější lovec? Celkové vítězství si v tomto ročníku soutěžního čtení odnesla Natálie Vašendová ze 4. A, která za dobu soutěže (květen 2013 až březen 2014) přečetla 51 knih.
Dále bychom chtěli jmenovitě vyzdvihnout tři čtenáře, kteří do soutěže loni vstupovali jako prvňáci. Letos už jsou to žáci 2. tříd: Eliška Hlaváčková přečetla 40 knih, Lukáš Olbrich 35 knih a Matěj Kuntoš 32 knih. U těchto začínajících čtenářů jsou tak vysoké počty zdolaných knížek zvláště obdivuhodné. Ze 3. třídy byla nejpilnějším lovcem perel Alžběta Bartková s 24 přečtenými knihami a v poslední věkové kategorii, kategorii pátých tříd, zvítězila Kačka Špytková s 25 soutěžními knihami.

Bude Noc s Andersenem 2014? Bude!

17.02.2014
Kvůli nemoci obou knihovnic jsme se s vámi dlouho neviděly, ale aby bylo jasno: Nezpomněly jsme na vás a kouzelná Noc s Andersenem v knihovně letos opět bude!
Budou dokonce dvě. Tedy ne pro každého z vás, ale celkem. Prostě jste moc šikovní a velké množství z vás splnilo naše "kruté" limity pro účast na Noci. K dnešnímu dni v lovu perel již dospělo k cíli 18 loňských prvňáků, 10 bývalých druháků a k tomu ještě 14 třeťáků (nyní již čtvrťáci). A mnohým dalším již chybí jen jedna nebo dvě knihy. Tolik dětí se nám do knihovny najednou nevejde, a tak vás rozdělíme podle věku na dvě nestejně početné poloviny. Obě noci se budou nejspíše konat během velikonočních prázdnin koncem dubna. Ti mladší, letošní druháci a třeťáci, budou mít termín nejspíše ve čtvrtek 17. dubna od 18 hodin, ti starší u nás budou nocovat asi v sobotu 19. dubna. Vše ještě upřesníme.
Každopádně se na vás již teď těšíme.
__________________________

Navlečte nejdelší šňůru perel

02.05.2013

Milé holky a kluci, milovníci knížek a příběhů!

Nyní se můžete zapojit do celoroční hry, ve které se stanete skutečnými LOVCI PEREL.

Od května 2013 do března 2014 máte šanci získávat za přečtené knihy perly. Stačí, přečtete-li speciálně označené knihy, tzv. „perlorodky“ a zodpovíte několik jednoduchých otázek. Knihy jsou rozlišeny pro všechny věkové kategorie od 1. do 4. třídy, každý může postupovat svým tempem.

Bližší informace získáte během měsíce května, kdy budete pozváni se svou třídou do knihovny na besedu nebo při návštěvě naší knihovny. Nejúspěšnější lovci perel si vyslouží za odměnu nárok na účast na příští Noci s Andersenem v knihovně.

A tak čtěte a lovte. Lovu zdar!