Hladové hry míří do kin

08.03.2012 11:26

Nejdrsnější reality show světa na motivy 3dílné fantasy série

Po Harrym Potterovi a Twilight sáze se mohou fanoušci fantasy těšit na další dávku napětí. Úspěšná knižní fantasy série americké spisovatelky Suzanne Collinsové s názvem HUNGER GAMES se dočkala filmového zpracování. Premiéra filmu je pro Českou republiku naplánována na 22. březen 2012!

Hunger Games je napínavý příběh dobrodružství, útlaku a vůle k přežití. Všechny 3 knihy jsou k půjčení v naší knihovně!

V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska…

Natáčení prvního dílu knižního zpracování Hunger Games – Aréna smrti probíhá ve Spojených státech pod ostražitým dohledem autorky Suzanne Collinsové. Režii má na starosti Gary Ross.

V hlavních rolích se objeví Jennifer Lawrenceová (Katniss Everdeenová), Josh Hutcherson (Peeta Mellark) a Liam Hemsworth (Gale Hawthorne). Kompletní filmové obsazení naleznete na stránkách www.hunger-games.cz.